Hakkımızda >
Biz Kimiz

Biz Kimiz

3Nokta olarak 2000 yılında şahıs firması olarak kurulduk. 2003 yılından beri de limited şirketi olarak yolumuza devam ediyoruz. Başlangıçta iki kişi olarak yola çıkıldı, şu anda yirmi arkadaşız. Günümüz iş dünyasında kişisel yetenekler kadar ekip organizasyonlarının gücünün de farkındayız. Bu ikisinin birbirinin karşıtı değil tamamlayıcısı olduğunu düşündük.

Ekip olarak her zaman müşterimizin bakış açısı ile olaylara bakmaya çalıştık. Müşterilerimize ve işlerine yararlı olabildiğimiz ölçüde piyasada var olabileceğimizi düşündük. Karşılaştığımız, önümüze gelen işlerin içeriğine ve konusuna göre birkaç kere yeniden farklı şekillerde organize olduk. Organizasyon yapımızın müşterilerimizin iş yapısına uygun şekilde biçimlendirebildik. Öncelikli hedefimiz müdavim müşteriler oluşturup onlarla sürekli bir hacim yaratarak ana yapıyı oluşturup farklı alanlarda sunulan hizmetlerin çeşitlerini ve derinliklerini artırmaya çalıştık. Ekip arkadaşlarımızı uzmanlık alanlarında kullanarak daha kaliteli işler yaptık.

Çoğu müşterimize birden fazla iş yaptık. Yaptığımız sitelerin toplamı 250 yi geçti. Binlerce sayfa kodlandı. Tasarladığımız sitelerin yarıya yakınına halen güncellemelerle destek vermeye devam etmemiz bizim için en önemli motivasyon kaynaklarından biridir. Halen oluşturulmuş onlarca sitede, içerikler yaptığımız yönetim panelleri ile güncellemekte. Sanal âlemde pek çok somut proje üretmemiz bizi sürekli kılmaktadır. İşlerimizi projeler topluluğu olarak gördüğümüz için, çok farklı konularda da olsa her birini aynı ciddiyetle ele aldık. Proje bazen bir örümcek stant, bazen firma sunumunda gösterilecek bir video prezantasyonun kurgulanması oldu. Gerekli ekipmanlar alındı, kuruldu, sürekli çalışması sağlanacak sistem oturtuldu. Nihayet müşterimize anahtar teslim, çalışan, işlerini geliştiren bir çözüm ürettik. Farklı bir proje halka açık alanda İBB'nin bir hizmeti olan trafik yoğunluk haritasını bir flash uygulamasının içerisine yerleştirerek, araya firmanın reklâmlarını alabileceği alanlar oluşturduk. Gerekli yazılımı ve donanımı sağlayarak yine anahtar teslimi bir proje oluşturduk.
Daha farklı unsurların öne çıktığı bir başka projemizde müşterimiz bizden kullandıkları ERP uygulamasını bir eklenti olarak çeşitli sorgulamalar yapacak, sorgulamaların sonucunda çıkacak bakiye bilgilerini herhangi bir insan operasyonu olmadan bu bilgileri hem E-mail ile hem de faks ile ilgili firmaya gönderecek bir sistem geliştirmemizi istediler. Program yazdık gerekli donanımı araştırdık sonra aldık, sistemi kurup ilk denemelerini yapıp teslim ettik. Bu projenin sürekliliğinin aksamaması için gerekli süreçleri planladık ve sürdürüyoruz.

Portal sistemlerinin kurulumu farklı ortamlarla entegrasyon sürekliliği geliştirilmesi yine işlerimizin bir diğer yüzü olarak tanımlanabilir. Gerek açık kaynak kodlu içerik yönetim sistemlerinde, gerekse ticari yazılımlarda ve özellikle Microsoft ürünlerinde mesela sharepoint uygulamalarında farklı kurulumlar yaptık. Bazı kısımlarını değiştirerek müşterimiz için daha faydalı hale getirdik. Örnek vermek gerekirse sharepoint kurulumunu farklılaştırarak çizim programı olan solidedge'i sharepoint ile evlendirdik. Böylece web tabanlı bir uygulama ile bir çizim programını aynı ortak yapı içersinde birbirlerinin avantajlarını kullanabilir hale getirdik.

Kısacası tüm yukarıda saydığımız farklı türden işleri yapabilecek bir ekip kurduk. Bu ekibin içinde grafikerler, flash uzmanları, html uzmanları, müşteri temsilcileri, portal uzmanları, teknik uzmanlar, arama motoru optimizasyon uzmanları, script uzmanları var. Böylece tüm çözümleri aynı çatının altında bir araya getirebiliyoruz.

Gerekli kalitenin yakalanması, düşük maliyet sunulabilmesi için tüm gerekli unsurların aynı çatının altında yakalanması önemlidir. Çünkü hem görsel tasarım unsurlarının hem de teknik unsurların ayrı ayrı ele alındığı projeler çok uzamakta ve maliyetleri artmaktadır. Bu yüzden mümkün olduğunca konunun uzmanlarını yan yana getirip, ekip çalışmasını temel hareket noktası haline dönüştürerek uygulamaya çalıştık.
Biz Kimiz
yukari
Telefon
+90 216 430 93 00
Google Plus
Faks
+90 216 430 93 01
Facebook
E-Mail
kontak
Twitter
E-Bültenimize Kaydolun
Güvenlik kodu